Hogyan tervezzünk tudatosan? Melyek az alapvető, legfontosabb tervezési szempontok, hogy ne „csak” fényforrásunk legyen, de harmóniát is sugározzon az otthonunk?
A helyiségek világítástervezése
A világítást érdemes pontosan megtervezni még a felújítási, építkezési munkálatok előtt. A lámpák helyét igazítanunk kell a már meglévő bútortervhez, a helyiség funkcióihoz, a felmerülő igényekhez, szokásokhoz. Minden térben szükségünk lesz általános és hangulatvilágításra is. A kapcsolók elhelyezésénél gondoljunk a biztonságra, a gyermekekre és a praktikusságra. Igyekezzünk mindig a megfelelő fényforrásokat kiválasztani, azokhoz igazodó áramellátást biztosítani, minél több energiát megtakarítani.
Egy lámpának nem csak az adott funkciónak kell megfelelnie, hanem esztétikusnak és a belső dizájnhoz is kell illeszkednie. Ne csak világítson, hanem ízléses és a környezetbe illő is legyen. Lehet többféle megoldást is alkalmazni egy térben, például a nappaliban általános világítás lehet egy csillár fényerő-szabályozható halogénekkel, helyi megvilágítás egy energiatakarékos asztali vagy állólámpa olvasáshoz LED vagy kompakt fényforrással, polcok megvilágítása szpotokkal.
Egy rosszul megválasztott világítási rendszerrel egy egyébként jól megtervezett enteriőrt is el lehet rontani, és fordítva, egy rossz adottságú teret erősen javíthatunk a világítás helyes megválasztásával.
Beltéri lámpáink között megtalálhatóak csillárok, függesztékek, asztali lámpák, állólámpák, de gondoltunk a legkisebbekre is mikor a gyermeklámpák kategóriánkat létrehoztuk. Fali lámpáink sokszínűségében válogathat spotok, képmegvilágító vagy vízvédelemmel ellátott lámpáink közül. Asztali lámpáinkat csoportosítottuk aszerint, hogy Ön a dolgozóasztalára szeretné vagy egyszerűen a helyiségben található komódra helyezi. A függesztékek manapság nagyon népszerűek, ezért függesztékekből nagyobb kínálattal várjuk.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: